Fiat Uno Club Bulgaria Форуми



Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Предишната тема

Следващата тема
Напишете отговор Страница 1 от 3
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
    Фиат Уно на Биодизел
Автор Съобщение
ALF
Кара Uno 45 Fire


Регистриран на: 12 Мар 2008
Мнения: 15
Местожителство: София
Мнение Фиат Уно на Биодизел Отговорете с цитат
Сипах на фиата биодизел да пробвам как върви, минах вече около 250 км. и за сега да чукна на дърво няма проблеми (все пак цената е 1,90 лв. на литър). Има ли сред вас когели, пробвали или да карат сега на биодизел да споделят и те впечатления?
От това което съм прочел из форумите разбрах, че си има недостатъци това "олио" и че не на всички коли се отразява добре. Тия дни ще сменя горивния филтър и ще огледам маркучетата, не знам обаче каква е горивната помпа и с какви уплътнения е - гумени или силиконови...
_________________
Карах Fiat UNO 60, 1.7 Diesel, 1992 г., 3 врати, маслено зелен
... и не съжалявах!
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
TiP
Кара Uno 55


Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 35
Мнение  Отговорете с цитат
Виж тук има
интересни неща.
Стрелка http://www.diesel-club.com/forum/
_________________
1992 Fiat UNO
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ALF
Кара Uno 45 Fire


Регистриран на: 12 Мар 2008
Мнения: 15
Местожителство: София
Мнение  Отговорете с цитат
Мерси за линка, но там хората карат директно на използвано олио - прецеждат го само и сипват в отделни резервоари. Аз сипах [b][color=green]биодизел[/color][/b], който също се получава от растителни мазнини, но е минал през инсталация, извлечени са глицерина и фосфатите, добавени са му разни добавки и така... явно са различни нещата Чудя се
Инсталацията е на Биотехника в Овча Купел и от там ми казаха да сипвам смело и да карам - нямало какво да му стане на уното..., ама те са търговци, гледат да продават, а колата после аз ще си я правя... недай боже
_________________
Карах Fiat UNO 60, 1.7 Diesel, 1992 г., 3 врати, маслено зелен
... и не съжалявах!
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
TiP
Кара Uno 55


Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 35
Мнение  Отговорете с цитат
Прав си! Различни са нещата. Иначе доста народ кара на чисто олио или на смес дизел/олио и отзивите са добри, но все пак става въпрос за твоята кола...ти си решаваш. За биодизела освен за евентуални проблеми с уплътненията за друго не съм чул.

http://ams.bg/?act=content&rec=125
http://ams.bg/?act=content&rec=126
_________________
1992 Fiat UNO
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ALF
Кара Uno 45 Fire


Регистриран на: 12 Мар 2008
Мнения: 15
Местожителство: София
Мнение  Отговорете с цитат
От няколко дни сутрин като паля фиатката изкарва бял пушек отзад, иначе си пали без проблем, все пак е топло, но освен при палене забелязвам, че например когато се изнасям на светофар и трябва да я понастъпя също пуша отзад. Знам, че не е странно, и други коли пушат, но честно казано до сега, освен по тракането никой не можеше да каже че карам дизел... Предполагам, че пушенето е заради непълно изгаряне на гориво, явно биодизела почва да си показва рогата. Как мислите -имам ли основание за притеснения или не... Чудя се

Иначе засега не съм прокапал от уплътненията... да чукна на дърво
_________________
Карах Fiat UNO 60, 1.7 Diesel, 1992 г., 3 врати, маслено зелен
... и не съжалявах!
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Напишете отговор Страница 1 от 3
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Идете на:  

 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети