Fiat Uno Club Bulgaria Форуми



Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Предишната тема

Следващата тема
Напишете отговор Страница 2 от 4
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
    Изчезнаха ми токовете на Уното 1.3D, 84 г.
Автор Съобщение
rokoko
Кара Uno 1.0 i.e


Регистриран на: 05 Мар 2008
Мнения: 194
Местожителство: Каварна
Мнение  Отговорете с цитат
стартера върти ли или не може да захапе? Пак ли загуби тоци, като предния път? Да не би проблема да е нещо в помпата, че ти си дизел, я да и пада горивото и да въртиш, но да не пали, мръсни филтри или нафта, като се утаи мръсотията и пали, с малко нафта в резервоара и помпата смуче боклуци? На помпата има електронен жигльор, като падне напрежението на акумулатора и спира притока на гориво, нещо той да не работи? Оранжев кабел, излизащ от контактния ключ-влизащ в релето на подгряващите свещи и излизащ от релето и отива в клапана на помпата -замери, дори и с пробна лампа, дали отваря този клапан. Подгряващите свещи как са, дали всички работят?
И все си мисля за контактния ключ, нещо да не работи там, както трябва. 10 пъти да е добре, на 11-тия да не пуска ток до релето или клапана и има да си въртиш...Поразгледай тези неща и ако не пак ще умуваме. Да знаеш, че не съм се занимавал с уно дизел и това е само от книгата за уно и мои предположения и дано да съм помогнал. Поздрави.
_________________
rokoko
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
shumacher
Кара Uno 45 Fire


Регистриран на: 20 Ное 2009
Мнения: 18
Местожителство: София
Мнение  Отговорете с цитат
3дравей, искам да те попитам в коя рубрика да попитам къде в София има качествен дизелов майстор да мога да закарам тая барака и да я направят, че ми писна вече от нея.
_________________
1984 Fiat Uno 1.3D
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rokoko
Кара Uno 1.0 i.e


Регистриран на: 05 Мар 2008
Мнения: 194
Местожителство: Каварна
Мнение аа Отговорете с цитат
ами не съм от София и не мога да помогна, поразпитай приятели с дизели или тук, във форума някой колега от София да помага. Поздрави.
_________________
rokoko
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
shumacher
Кара Uno 45 Fire


Регистриран на: 20 Ное 2009
Мнения: 18
Местожителство: София
Мнение  Отговорете с цитат
таратайката ми неще да запали отново и не знам какво и стана направо се побърках, дърпа токовете на акумулатора като ламя, слагам ключа въртя малко да опитам да запали, не иска да отлепи въобще, след това меря акумулатора и той е паднал на 11 волта Тъжно от какво ли може да е станало това при положение, че не е каран а това го направи изведнъж......
_________________
1984 Fiat Uno 1.3D
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rokoko
Кара Uno 1.0 i.e


Регистриран на: 05 Мар 2008
Мнения: 194
Местожителство: Каварна
Мнение  Отговорете с цитат
пробвай с друг акумулатор, явно този се скапва и като запали - дали зарежда динамото по книга при +20 градуса на въздуха динамото дава 14.0-14.3 волта ток; Сега е около 0 градуса навън, тока трябва да е около 14.5-14.8 волта. Ако не зарежда - на ел. майстор или сваляй динамото и обслужвай - смяна четки, лагер или втулки, смазвай с грес
и смяна на регулатора на напрежението-той е на задната страна на корпуса на динамото и може и само него да свалиш и да смениш. А може и слаба маса да имаш някъде, клемите добре ли са почистени, стегнати...но волтажа щом е паднал-проба със зареден акумулатор.
_________________
rokoko
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Напишете отговор Страница 2 от 4
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Идете на:  

 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети