Fiat Uno Club Bulgaria Форуми



Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Предишната тема

Следващата тема
Напишете отговор Страница 2 от 2
Иди на страница Предишна  1, 2
    Дискотека - ел. инсталацията се е побъркала...
Автор Съобщение
GT_power
Кара Uno 55


Регистриран на: 13 Окт 2008
Мнения: 37
Местожителство: София
Мнение  Отговорете с цитат
[quote="nikolai_slavista"]Така мога да ти кажа къде да почистиш и би могло да ти се оправи ама не знам твоето уно МК1 или МК2 е, ама няма значение то моето е на едно и също място.
Значи отваряш багажника някъде отзад мисля че беше от към левия стоп там има маси и е хубаво да ги почистиш и да поугънеш пластинките така, че да ти дава по-добър контакт.
И се надявам да се оправи работата така.[/quote]
Уното е МК1 (набор`87 г.). Ами вчера уж по почистих още неща. Отляво на задния стоп има някакъв самоделен клеморед, който мисля да сменя. Едната крушка на стопа беше хлабава и я оправих. Значи има ефект - появиха ми се и двата стопа и габарита. Обаче нямам преден десен къс фар, така и не се появи. Обаче след всичкото ръчкане се прецака друго нещо - не иска да ми включва перката на охлаждането на радиатора Шокиран Нещо явно съм размърдал покрай почистването на релетата.... Това трябва да го оправя, че в тия задръствания е жизнено важно. Ами така е с толкова стара кола - едно се оправи, друго се развали. То като погледнеш всички кабели как са се спекли от годините и са станали като пластмаси - едва се огъват ...
Иначе къде точно са тези маси със пластинките? Аз намерих едни които са вързани направо към купето с болтове. Тях ги почистих....
Поздрави!
_________________
1.8Т
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
karal fiat
Кара Uno 55


Регистриран на: 16 Юли 2008
Мнения: 48
Местожителство: Варна
Мнение  Отговорете с цитат
[quote="GT_power"]
Уното е МК1 (набор`87 г.). Ами вчера уж по почистих още неща. Отляво на задния стоп има някакъв самоделен клеморед, който мисля да сменя. Едната крушка на стопа беше хлабава и я оправих. Значи има ефект - появиха ми се и двата стопа и габарита. Обаче нямам преден десен къс фар, така и не се появи. Обаче след всичкото ръчкане се прецака друго нещо - не иска да ми включва перката на охлаждането на радиатора Шокиран Нещо явно съм размърдал покрай почистването на релетата.... Това трябва да го оправя, че в тия задръствания е жизнено важно. Ами така е с толкова стара кола - едно се оправи, друго се развали. То като погледнеш всички кабели как са се спекли от годините и са станали като пластмаси - едва се огъват ...
Иначе къде точно са тези маси със пластинките? Аз намерих едни които са вързани направо към купето с болтове. Тях ги почистих....
Поздрави![/quote]При Мк1 отпред на роговете има един клеморед за масите, провери го и почисти. В оригинал от там взимат маса фарове, халогени мигачи и др.
_________________
Fiat Uno turbo i.e Mk1
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
GT_power
Кара Uno 55


Регистриран на: 13 Окт 2008
Мнения: 37
Местожителство: София
Мнение  Отговорете с цитат
Чистих, чистих ... Оправих стоповете и мигачите. Остана само десен габарит и дясна къса светлина ... Това ме мъчи сега. И перката на радиатора - и там има нещо кофти. Миналата седмица не въртеше - днес покарах малко колата и си завъртя перката, без да съм пипал нищо. Веднъж тръгне, веднъж не ... Явно и там има нещо по токовете ... Чудя се

14.12.08г. - днес оправих и перката - една букса се беше измъкнала. Остава ми само десния къс фар. От него върви един сив кабел по който няма ток. Предполагам че някъде е прекъснат. Не идва ток и до предпазителчето на късия десен (те на лиса на два отделни 10 амперови). Дали може да ми дадете линк към цветна схема на ел. инсталацията за да проследя откъде минава кабела за късите Въпрос По схемата на haynes въобще не мога да се ориентирам ...
_________________
1.8Т
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Uno_turbo
Кара Uno 45 Fire


Регистриран на: 20 Фев 2009
Мнения: 16
Местожителство: Велико Търново
Мнение  Отговорете с цитат
Здравейте,
Казвам се Николай Вътев и карам Уно Турбо
Имам абсолютно същия проблемУсмихвам се
Колата ми стана дискотека, също като твоята.

И аз чистя клеми и затягам маси, ама нямам особен успех.
Имам особено голям проблем от вчера. Паля сутринта, но само се опита да запали и край - въртя, ама никакво препукване дори.
Съмнявам се в бобината или комутатора, защото няма искра от централния кабел, който тръгва от бобината.
Ако някой може да помогне ще му бъда благодарен. Усмихвам се
_________________
1987 Fiat Uno 1.3 T i.e
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
as_novo
Кара Uno 1.0 i.e


Регистриран на: 01 Апр 2007
Мнения: 191
Местожителство: гр. Белово
Мнение  Отговорете с цитат
[quote]защото няма искра от централния кабел, който тръгва от бобината[/quote]
...ти сам си си отговорил..
_________________
Fiat UNO 55s, мирише бензина!
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Покажи мнения от преди:   
Напишете отговор Страница 2 от 2
Иди на страница Предишна  1, 2
Идете на:  

 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети